KUCHNIA ZE SMAKIEM, CZYLI KILKA SŁÓW O PROJEKTOWANIU KUCHNI | Limonki Studio
16341
post-template-default,single,single-post,postid-16341,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,qode_grid_1200,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive
projekt wnętrza domu w Szczecinie

KUCHNIA ZE SMAKIEM, CZYLI KILKA SŁÓW O PROJEKTOWANIU KUCHNI

Nie bez powodu mówi się, że kuchnia jest sercem domu. Bez względu na to, czy jest osobnym pomieszczeniem, czy też – zgodnie ze współczesnymi  trendami – integralną częścią salonu, to właśnie w kuchni każdego dnia dzieje się najwięcej i często jest centrum rodzinnego życia. Co jest ważne w projekcie tego wnętrza? No co zwrócić uwagę przy projektowaniu kuchni? 

Po projekt kuchni do projektanta wnętrz

W projektowaniu kuchni liczy się nie tylko wygląd wnętrza, ale także jego funkcjonalność – ergonomia pracy i wygoda przyszłego użytkownika. W kuchni, zwłaszcza użytkowanej przez osobę, która sporo gotuje, wszystko powinno być pod ręką. Akcesoria i sprzęty powinny być łatwo dostępne, odpowiedniej wielkości i dobrze ustawione szafki i szuflady, co znacznie ułatwi utrzymaniu w niej porządku. Dlatego dokładne zaplanowanie układy kuchni, sprzętów AGD i szafek należy zacząć z odpowiednim wyprzedzeniem,  przed rozpoczęciem remontu czy budowy, aby dostosować do tego planu punkty przyłączy elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych oraz materiałów wykończeniowych. W przygotowaniu takiego projektu może Ci pomóc doświadczony projektant wnętrz, który uwzględni także umiejscowienie okna, parapetu czy innych elementów wnętrza i przygotuje projekt techniczno-wykonawczy całego pomieszczenia. Pomoże Ci też odpowiednio dobrać materiały i sprzęty, aby zmieścić się w planowanym budżecie.

Projektowanie Wnętrz Szczecin - Projekt kuchni Szczecin - Limonki Studio
Projekt kuchni Szczecin – Limonki Studio

Wybór sprzętów AGD

Po określeniu układu wnętrza i wstępnego ułożenia szafek należy zdecydować, jakie preferujemy sprzęty AGD – wolnostojące czy w zabudowie. Sprzęty wolnostojące jest zawsze o wiele łatwiej wymienić w przypadku awarii, jednak dzięki sprzętom w zabudowie możemy uzyskać bardziej jednolity, spójny wygląd pomieszczenia, a aranżacja wnętrza nabiera wówczas wyjątkowego smaku. Należy jednak pamiętać, że wybór sprzętu w zabudowie o nietypowych wymiarach może być kłopotliwy w przypadku konieczności jego wymiany – będziesz musiał znaleźć drugi taki sam lub dobrać inny o dokładnie takich samych wymiarach.  W projektowanych przez nasze studio projektowania wnętrz kuchniach w przypadku sprzętów w zabudowie zawsze staramy tak dobierać sprzęty AGD, aby ich ewentualna wymiana nie była kłopotliwa. 

Styl i materiały w kuchni

W następnym etapie projektowania kuchni czas zastanowić się nad stylem całego wnętrza i materiałami. Możliwości jest mnóstwo – przez bardzo nowoczesne, minimalistyczne wnętrza po przestrzenie w klasycznym czy wręcz rustykalnym stylu. W Twojej kuchni mogą zagościć skandynawskie czy loftowe klimaty – ostateczna decyzja należy do Ciebie, ale podjąć ją pomoże Ci projektant, dopasowując ją do Twojego stylu życia i estetycznych upodobań.  

Projektowanie wnętrz Szczecin - projekt i aranżacja kuchni Limonki Studio
Projekt kuchni Szczecin – Limonki Studio

Po określeniu stylu czas na kolory i materiały. Projektując kuchnię na wymiar masz  tutaj pełną kontrolę. Najczęściej stosowane jest drewno, płyty meblowe i tworzywa sztuczne. Wybór materiału to kwestia budżetu, jak i sposobu, w jaki będziesz użytkował meble. Jeśli bardzo dużo gotujesz, masz dzieci, utrzymanie w dobrym stanie drewnianych mebli, może być trudniejsze niż mebli kuchennych z płyty czy tworzyw sztucznych. Jeśli priorytetem jest cena, dobrym wyborem będzie płyta meblowa i mdf.  W kwestii blatu do wyboru masz drewno, płytę, kamień, i konglomerat kamienno żywiczny. Projektant dostosuje odpowiedni blat do budżetu, stylu całej kuchni i sposobu jej użytkowania. Dopasuje także odpowiedni materiał na ściany, podłogę oraz oświetlenie, dzięki czemu Twoja kuchnia marzeń będzie urządzona ze smakiem, a przebywanie w niej będzie dla Ciebie prawdziwą przyjemnością. 

Podsumowując, kuchnia to miejsce niezwykle ważne w każdym domu, dlatego warto zadbać o to, by była ona dobrze zaprojektowana. Biuro projektowania wnętrz Limonki Studio pomoże Ci wybrać optymalną ofertę wśród szczecińskich wykonawców i salonów sprzedaży mebli kuchennych w Szczecinie i regionie, a także przeprowadzi nadzór nad realizacją remontu i montażu mebli oraz sprzętów.

Więcej o współpracy z naszym Biurem projektowania wnętrz i naszej ofercie projektowania i architektury wnętrz w zakładce Oferta.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.