Gres wielkofomatowy w nowoczesnym wnętrzu - zobacz! - Limonki Studio
16410
post-template-default,single,single-post,postid-16410,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,qode_grid_1200,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive
Gresy wielkoformatowe włoskiej firmy Csalgrande Padana - przykładowe wnętrze

Gres wielkofomatowy w nowoczesnym wnętrzu – zobacz!

Gres wielkoformatowy to ciekawa propozycja wykończenia zgodna z nowymi trendami w projektowaniu wnętrz. Płytki wielkoformatowe doskonale sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, łazienkach, kuchniach, czy salonach. Idealnie będą się także prezentować w pomieszczeniach o charakterze loftowym i industrialnym, a nawet nieco zaskakująco w aranżacjach rustykalnych.  Przeczytaj nasz krótki poradnik na temat gresu wielkoformatowego i zobacz nasze projekty wnętrz oraz aranżacje z wykorzystaniem gresów w rozmiarze XL!

Płytki w rozmiarze XL

W świecie projektowania wnętrz płytkę czy gres określa się jako wielkoformatową jeśli jeden z jej wymiarów ma powyżej 30 cm. Gres może być zarówno kwadratowy, jak i prostokątny. Wymiary niektórych gresów sięgają nawet do ponad 300 cm. Mogą być bardzo cienkie, już od 3 mm po kilkanaście mm. Wybór wielkości, faktury, wzorów i materiałów, z których są wykonane, a także ze względu na ich przeznaczenie jest ogromny. Mogą być wykonane z gresu, imitować kamień (np. marmur lub granit), beton, drewno, bambus, a nawet tkaninę czy skórę. Inną charakterystykę będą miały płytki wewnętrzne i zewnętrze, czy te, którymi będziemy chcieli obudować kominek w salonie. Dostępne są zarówno w marketach budowlanych, jak i profesjonalnych salonach glazurniczych, z którymi współpracujemy przy realizacjach wnętrz projektowanych przez Limonki Studio. 

Wykorzystanie gresu wielkoformatowego we wnętrzu

Gres XL bardzo dobrze sprawdza się we wnętrzach zaprojektowanych w nowoczesnym, często minimalistycznym stylu. Płytki o dużych rozmiarach coraz częściej są wybierane przez projektantów i właścicieli domów czy mieszkań jako element wykończenia ścian czy podłóg. Efektownie będą wyglądały zarówno w kuchni, łazience i nawet niewielkim salonie.  Na kuchenną posadzkę wybierzemy raczej gres grubszy, niepolerowany, odporny na plamy i zabrudzenia, o powiększonym współczynniku antypoślizgowości. Na ścianach świetnie zaprezentuje się gres rektyfikowany, czyli taki, który możemy ułożyć niemal bez szczelin pomiędzy płytkami.  

Choć gres w rozmiarze XL z założenia lepiej prezentuje się w pomieszczeniach dużych i przestronnych, optycznie jeszcze bardziej powiększając przestrzeń, może z powodzeniem być także zastosowany w mniejszych pomieszczeniach. Odpowiednio dobrany przez projektanta wnętrza wzór i ułożenie np. podłużnych płytek wielkoformatowych może optycznie pomieszczenie poszerzyć. Warto w tej kwestii zdać się na doświadczenie projektanta, który odpowiednio dobierze gres wielkoformatowy, dzięki czemu będziemy cieszyć się niesamowitym efektem wykończenia.

Układanie gresu wielkoformatowego

Przy projektowaniu wnętrz z wykorzystaniem różnych typów gresu wielkoformatowego bierzemy pod uwagę wiele czynników, np. zmiany temperatury, na które mogą być narażone i warunki w jakich będą eksploatowane (np. kontakt z produktami chemicznymi, kwasami), aby uniknąć pęknięć czy zniszczeń. 

Montaż tego typu wykończenia wymaga też nieco więcej wysiłku niż ułożenie małych płytek. Współpracujące z nami ekipy remontowe mają w tym jednak duże doświadczenie i doskonale radzą sobie z takimi wyzwaniami jak idealne wyrównanie powierzchni pod gresem, łączenie fugowe i niezwykle precyzyjne łączenie bezfugowe, które jest bardzo modnym i estetycznym rozwiązaniem, wykorzystywanym głównie na ścianach, dającym wrażenie jednolitej, gładkiej i eleganckiej powierzchni. 

Zobacz galerię projektów i realizacji wnętrz, wykonanych przez Limonki Studio z wykorzystaniem gresów wielkoformatowych.

Więcej realizacji zobaczysz w portfolio projektów zrealizowanych przez Biuro Projektowania Wnętrz Limonki Studio.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.