DETAL W DOBRZE ZAPROJEKTOWANYM WNĘTRZU - Limonki Studio
16367
post-template-default,single,single-post,postid-16367,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,qode_grid_1200,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive
Ozdoby dobrane przez projektanta wnętrz - Limonki Studio

DETAL W DOBRZE ZAPROJEKTOWANYM WNĘTRZU

Dobrze zaprojektowane wnętrze to nie tylko odpowiednio dobrana posadzka lub kolory ścian. Duże znaczenia mają detale i małe elementy wyposażenia, które powinny współgrać swoją formą, kolorem i stylem z całą przestrzenią. Dobór tych elementów jest zadaniem projektanta wnętrz w ramach kompleksowej usługi projektowania wnętrza i jego aranżacji.

Drobne elementy wyposażenia domu czy mieszkania mogą stanowić ozdobę, a także pełnić określoną funkcję, jak chociażby oświetlenie pomieszczenia. Ich wybór może być decydującym czynnikiem, wpływającym na styl i charakter wnętrza. Dla przykładu oprawa oświetleniowa może być zarówno dominantą przestrzenną, ale może też być neutralna i być niewidoczna.

Rolę takiego detalu we wnętrzu mogą stanowić także ścianki działowe. W  prezentowanym wnętrzu biura ściana działowa oddzielająca część obsługi klientów od reszty biura nie jest typową płaską gipsowo-kartonową powierzchnią w jednolitym kolorze, a właśnie takim detalem nadającym charakteru projektowanemu wnętrzu.

Często pomijanym przy projektowaniu elementem wnętrza jest grzejnik. Producenci prześcigają się w formach i kolorystyce. Dzięki współpracy z projektantem wnętrz na pewno dobierzesz do swojej łazienki lub innego pomieszczenia nietuzinkowe rozwiązanie. 

Podobnie jak z oprawą oświetleniową taki grzejnik może stanowić element ozdobny lub być zanikającym na tle ściany nie zwracającym na siebie uwagi.

Grzejnik łazienkowy nie musi być białą drabinką w projektowanej łazience. Wertykalny, nowoczesny w formie grzejnik w grafitowym kolorze może stanowić akcent nawet w klasycznie zaprojektowanej łazience.

Wizualną spójność można też stworzyć przy pomocy dodatków odpowiednio dobranych kolorystycznie 

Kolejnym przykładem na to jak można dopełnić zaprojektowane wnętrze są różnego rodzaju ozdoby. W tym przypadku też ważny jest ich odpowiedni dobór, kształt i kolor, tak żeby nadać niepowtarzalnego charakteru i wręcz niechcący nie zepsuć zaprojektowanego wnętrza.

Projektant wnętrz zawsze pomaga w doborze tych drobnych elementów, tak aby wszystko było spójne, a cała aranżacja była kompletna.

Więcej o ofercie naszego biura projektowania wnętrz, w tym kompleksowej usłudze projektowania i aranżacji wnętrz oraz home staging, czyli przygotowania mieszkania do sprzedaży przy wykorzystaniu niewielkich środków na remont i dodatki przeczytasz w zakładce o projektowaniu wnętrz i współpracy z architektem wnętrz.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.