Dlaczego warto zatrudnić projektanta wnętrz | Limonki Studio | Blog
16313
post-template-default,single,single-post,postid-16313,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,qode_grid_1200,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive
projektant wnętrz Szczecin

DLACZEGO WARTO ZATRUDNIĆ PROJEKTANTA WNĘTRZ?

Czy samodzielny odświeżenie starego mieszkania lub wykończenie nowego mieszkania to dobry pomysł? Nie zawsze! Oto 5 powodów, dlaczego warto zatrudnić projektanta wnętrz i jemu zlecić projekt, a często także nadzór nad realizacją projektu aranżacji naszego wnętrza.

1# Oszczędność czasu i pieniędzy

W Twoim  mieszkaniu widać już ślady zużycia, znudziła nam się obecna aranżacja albo po prostu przestało być funkcjonalne. Słowem najwyższy czas na renowację wnętrza. A może właśnie czekasz na odbiór kluczy do nowiutkiego M… i przed Tobą wykończenie Twojego wymarzonego gniazdka? Jakiś pomysł na remont w głowie już jest, wiesz co chcesz kupić – wydaje Ci się, że możesz działać sam. Dla wielu jednak samodzielny projekt i remont to karkołomne przedsięwzięcie. Tu z pomocą przyjdzie doświadczony projektant! Zatrudnienie architekta wnętrz pozwoli nam zaoszczędzić nie tylko czas, ale często także pieniądze, które trzeba będzie wydać na inwestycję. Zapytasz jakim cudem, skoro samo zatrudnienie projektanta wydaje się już dość drogą usługą…Okazuje się, że jesteś w błędzie. Usługi architekta wnętrz nie są tak drogie jak może się wydawać. Ceny są ustalane indywidualnie w zależności od wielkości projektowanej powierzchni, a zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych za metr kwadratowy. A na czym zaoszczędzisz? Przede wszystkim na czasie – Twój architekt wnętrz dokona dla Ciebie wstępnej selekcji materiałów i pomoże Ci w znalezieniu produktów do remontu lub wykończenia wnętrz i podwykonawców, którzy oferują najlepsze ceny.  Architekci często współpracują też z podwykonawcami – ekipami remontowymi czy stolarzami, dzięki czemu możesz liczyć na solidne rabaty, które zrekompensują Ci koszt zatrudnienia architekta. Zaoszczędzisz też czas w codziennych dojazdach do remontowanej nieruchomości, aby ekipy nadzorować – nadzór inwestorski jest już coraz częściej elementem oferty biur projektowania wnętrz (naszego oczywiście także).

projektant wnętrz Szczecin
Projekt wnętrza Szczecin Limonki Studio

2# mądre rozwiązania i fachowe podejście

Liczba dostępnych materiałów i rozwiązań jest ogromna. Na co się zdecydować? Gres, panele, a może drewniana podłoga? Wnęka w ścianie lepiej się sprawdzi do zabudowy szafy czy może przestrzeni biurowej? A może nietypowe ustawienie mebli, dzięki któremu zyskasz więcej funkcjonalnej przestrzeni. Mądrze zagospodarowany narożnik w kuchni i zabudowana szafka w przedpokoju. Kiedy projektant wnętrz ogląda pomieszczenie, widzi dużo więcej, niż zwykła osoba – dostrzega jego symetrię lub asymetrię, patrzy w sposób przestrzenny dostrzegając pozornie niewidoczne niuanse i szczegóły; wie także, co, gdzie i jak będzie pasować, a czego w danym wnętrzu trzeba koniecznie unikać. Architekt wnętrz pomoże Ci wybrać optymalne rozwiązania przy dostępnym budżecie, które sprawdzą się w Twoim domu czy biurze i będą najlepiej pasowały do Twojego stylu życia i pracy. Na niektóre z nich nigdy byś sam nie wpadł, niektóre są nowościami, z którymi projektanci są na bieżąco. Monitorowanie najnowszych trendów i innowacji to stały obowiązek. Projektant wykona także fachowe, szczegółowe pomiary, dzięki którym oceni pomieszczenie pod kątem technicznym i zaproponuje najlepsze rozwiązania dla Twojego wnętrza.   

3#elastyczny wybór usług

Niektórzy klienci przychodzą do projektanta wnętrz z bardzo konkretnym pomysłem, prosząc jedynie o profesjonalny nadzór i fachowe wskazówki. Inni natomiast dają architektowi wolną rękę, zdając się na jego gust i wiedzę techniczną. Decydując się na zatrudnienie architekta, sam wybierasz, jaki zakres usług się znajdzie się w umowie o współpracy. Opcja podstawowa to z reguły kilka przykładowych aranżacji wnętrz oraz ich wizualizacja. Najczęściej to właśnie wizualizacje są tym decydującym elementem oferty, który motywuje decyzję o współpracy z architektem. Bez nich klient często nie jest w stanie przewidzieć i wyobrazić sobie finalnego efektu remontu czy wykończenia swojego M. Szerszy zakres usług zawiera m.in. dokumentację techniczną i kosztorys materiałów, mebli i usług. Kompleksowa usługa projektanta to pełny nadzór nad realizacją projektu, od koncepcji po zamówienia, zakupy i kontrolę ekipy remontującej. Pierwsze spotkanie, na którym poznacie się z architektem, jest bezpłatne. Architekt robi na nim już swój pierwszy research, aby poznać styl życia Twój i Twojej rodziny, Twoje oczekiwania i potrzeby, aby zaproponować Ci jak najlepszy zakres usług, zapewniający satysfakcję ze współpracy i jej efektów. 

projektant wnętrz Szczecin

4#remont na czas

Zadaniem architekta wnętrz jest dopilnowanie, aby wszystko w czasie remontu czy wykańczania wnętrza szło zgodnie z harmonogramem i z projektem. Dlatego architekt zadba, aby w odpowiednim momencie złożyć zamówienie na dane materiały, dograć odpowiednią kolejność prac ze specjalistami i dopilnuje, aby meble czy przyrządy zostały dostarczone w odpowiednim momencie. Czasem na dostarczenie niektórych materiałów trzeba czekać nawet 10 tygodni, ale projektant o tym wie i wszystko odpowiednio zaplanuje. Dzięki temu unikniesz przestojów w pracy, a remont Twojego domu lub mieszkania nie będzie ciągnął się w nieskończoność. 

5#efekt WOW

Dzięki współpracy z architektem wnętrz będziesz miał pewność, że efekt końcowy remontu lub wykończenia będzie zgodny z Twoimi oczekiwaniami, modny i stylowy, a jednocześnie będziesz się cieszyć jego widokiem oraz funkcjonalnością przez długi czas i będziesz z satysfakcją przebywać w takim wnętrzu, za każdym razem myśląc “wow, to jest moje wymarzone wnętrze”. Inwestując we współpracę z architektem, inwestujesz w efekt wow!

Więcej o współpracy z naszym Biurem projektowania wnętrz i naszej ofercie w zakresie architektury wnętrz.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.