Limonki studio - projektowanie wnętrz Szczecin

Projektowanie wnętrz

Projektowanie wnętrz Szczecin

Projektowaniem wnętrz zajmujemy się od 2000r. W swojej pracy opieramy się na zdobytym doświadczeniu popartym fachową wiedzą techniczną w zakresie architektury i designu.Tworzymy wnętrza funkcjonalne, o wysokiej wartości estetycznej, odpowiadające Państwa potrzebom i oczekiwaniom. Projektujemy opierając się na aktualnych trendach wnętrzarskich i pomagamyw znalezieniu proponowanych w projekcie materiałów i produktów w ofercie sklepów i galerii z wyposażeniem wnętrz. Naszą firmę cechuje dbałość o realizacje zamierzeń projektowych , w uzgodnionym terminie, określonym budżecie oraz w konkurencyjnych cenach.

architekt Wojciech Siudowski

Kiedy warto zdać się na architekta wnętrz?

Kupujesz nowe mieszkanie, a może interesuje Cię przeprojektowanie wysłużonego już wnętrza? Wiedz, że pomoc architekta wnętrz to dziś żaden luksus, na skorzystanie z jego usług może sobie pozwolić każdy. Jakie są zalety? Przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy!

Do architekta przed odbiorem mieszkania

 Wybór architekta nie jest sprawą łatwą, dlatego warto poszukać odpowiedniej osoby, zastanowić się nad wszystkimi ofertami, spotkać się z wybranymi osobami. Co więcej rekonesans należy zrobić już na etapie budowy mieszkania czy domu, bowiem konsultacje z projektantem wnętrz mogą znacznie ułatwić wybór odpowiedniego mieszkania. Architekt widząc planu lokalu widzi jego niedoskonałości, na które przeciętny użytkownik mógłby nie zwrócić uwagi. Ponadto jeszcze przed odebraniem kluczy od dewelopera istnieje zawsze możliwość dokonania zmian w projekcie, które nie będą obciążały kieszeni przyszłego właściciela, takich jak wyburzenie ścianki działowej, przeniesienie kontaktów, zmiana umiejscowienia punktów świetlnych.

Wnętrze idealne – odzwierciedlające gusta i upodobania właścicieli

 Architekt wnętrz na każdym etapie powinien być i jest naszym sprzymierzeńcem, doradcą. Pomaga w stworzeniu wnętrza, które będzie odpowiadało potrzebom klientów, spełniało ich oczekiwania. Jego wizja musi pokrywać się z wizją właścicieli, więc z pewnością wykona taką ilość propozycji projektów, żeby klienci byli zadowoleni i w pełni przekonani do danego rozwiązania, aranżacji wnętrza.

Dobry architekt wnętrz

Musi on przede wszystkim słuchać swoich klientów i reagować na ich sugestie oraz uwagi. Powinien posiadać wiedzę branżową, by moc zaproponować interesujące rozwiązania, być na bieżąco z nowymi trendami. Najlepiej gdyby był z naszego miasta lub okolic, wówczas najłatwiej być z nim w stałym kontakcie, umawiać się na spotkania na budowie. Wystarczy posłużyć się wyszukiwarką i wpisać frazę: architekt wnętrz Szczecin, a następnie przejrzeć wszystkie wyniki, zapoznać się z ofertą, umówić na spotkanie i poznać szczegóły oferty.

Zatrudnienie architekta wnętrz to oszczędność pieniędzy

 Mogłoby się wydawać, że przecież zatrudnienie architekta wnętrz to spory wydatek, tymczasem okazuje się, że jest to przede wszystkim ogromna oszczędność. Jak to możliwe? Architekt wnętrz doradzi najlepsze rozwiązania, często tańsze od tych, które sami byśmy zastosowali. Ponadto w wielu miejscach dysponuje rabatami, za jego pośrednictwem można otrzymać korzystne warunki handlowe, przy których sprzęt z Internetu wcale nie będzie tańszy. Architekt wnętrz może polecić sprawdzone firmy, sklepy, ekipy budowlane oraz wykonawców, stolarzy, na którymi będzie sprawował pieczę w trakcie nadzoru. Klienci mogą zdać się również całkowicie na architekta, powierzyć mu całość robót i wejść na gotowe, bez konieczności pilnowania spraw na budowie. Nadzór inwestorski jest coraz bardziej popularny, bowiem pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale i nerwy, bowiem nie zawsze wszystko w trakcie prac przebiega zgodnie z harmonogramem. Wykończenie mieszkania to skomplikowany proces, który pochlania nie tylko znaczne nakłady finansowe, również czas i energię, dlatego warto wspomóc się profesjonalistą, zostawić wszystko w rękach odpowiedniej osoby – architekta wnętrz.

 

Home staging Szczecin

Home staging to działania zmierzające do przygotowania nieruchomości pod sprzedaż lub wynajem, które zwiększają wartość domu lub mieszkania poprzez wprowadzenie niewielkich zmian przy udziale minimalnych środków finansowych.

Jest to sztuka dekorowania wnętrz połączona z marketingiem, która ma na celu wydobycie z nieruchomości tego, co warte jest podkreślenia, przy jednoczesnym schowaniu wszystkiego, co na uwagę nie zasługuje i mogłoby zniechęcić potencjalnego klienta, nabywcę domu lub mieszkania do jego zakupu. Podczas Home stagingu wykorzystuje się różnorodne techniki związane z estetyką wizualną oraz przestrzenną, by zaprezentować daną nieruchomość w jak najlepszym świetle. Stylizacja, aranżacja wnętrz ma oczarować potencjalnych nabywców, sprawić żeby poczuli się w danej przestrzeni swobodnie i naturalnie, by z łatwością przyszło im wyobrażenie sobie siebie w tym konkretnym miejscu – domu, mieszkaniu czy biurze.

Home staging można tym samym określić mianem profesjonalnego przygotowania nieruchomości do sprzedaży, poprzez ukazanie jej w dobrym świetle, tak by spodobała się ona jak największej ilości potencjalnych klientów, została sprzedana szybciej i w wyższej cenie niż podobne oferty, które posiada konkurencja.

Projektowanie kuchni Szczecin

Funkcjonalne zaprojektowanie kuchni jest bardzo ważne dla ergonomii pracy i wygody przyszłego użytkownika . Planowanie kuchni należy już zacząć na etapie projektu , remontu domu czy mieszkania lub w trakcie budowy – ważne jest m.in. odpowiednie rozplanowanie punktów przyłączy elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych,wyznaczenie wysokości parapetów, wskazanie miejsc ułożenia materiałów ściennych.Kuchnia to miejsce niezwykle ważne w każdym domu, dlatego warto zadbać o to, by była ona dobrze zaprojektowana. Nasze biuro pomoże Państwu również wybrać najbardziej optymalną ofertę wśród szczecińskich wykonawców i salonów sprzedaży mebli kuchennych.

Projektowanie łazienek Szczecin

Pomożemy Państwu zaprojektować wnętrze łazienki. Opracujemy design, doradzimy w kwestiach kolorystyki, układu i wyboru płytek ceramicznych oraz ceramiki sanitarnej i armatury. Pomożemy w zakupie wybranych na etapie projektowania materiałów i produktów. Współpracując ze szczecińskimi salonami i hurtowniami wyposażenia wnętrz sporządzimy konkurencyjne oferty cenowe na proponowane w projekcie produkty.

lDobry projekt to więcej niż polowa sukcesu

lIdealne wnętrze powinno być nie tylko ładne, ale i, a może przede wszystkim, funkcjonalne. Projekt powinno rozpatrywać się tym samym nie tylko pod kątem estetycznym. Od architekta wnętrz należy wymagać ciekawych rozwiązań wizualnych, ale też czysto technicznych. Dobry projekt to taki, który zaspokoi wszystkie oczekiwania klienta.

Istotny jest układ

O charakterze naszego mieszkania czy domu decyduje układ pomieszczeń oraz ich aranżacja. Projekt jest niezwykle istotny. Wiele osób bagatelizuje rozwiązania sugerowane przez architektów, gdy tymczasem są one wynikiem kilkuletniego doświadczenia zawodowego. Czytelny układ stref – dziennej i nocnej pozwala na zachowanie reprezentacyjnego charakteru. Wiele osób docenia poukładane wnętrza, w których niezwykłe miejsce zajmuje porządek. Architekt wnętrz pomaga podkreślić to co w domu najistotniejsze, co powinno stanowić ozdobę mieszkania oraz ukryć to, czego nie chcielibyśmy pokazywać naszym gościom.

Pomoc architekta wnętrz – zawsze się przydaje

Z pomocy projektanta wnętrz warto korzystać na każdym etapie. Niektórzy wychodzą z założenia, że wnętrze już zaaranżowane lepiej zmieniać samemu, a architekt przydaje się tylko, kiedy mamy do czynienia ze stanem deweloperskim, co nie jest oczywiście zgodne z prawdą. Nowy wygląd pomieszczeniom można nadać w każdym momencie użytkowania, trzeba to tylko zrobić z głową. Tym bardziej, że zmiany nie zawsze są korzystne, dlatego warto poradzić się ekspertów. Niekiedy wystarczy jedynie przesunięcie ścianek, nowy kolor, czy jakieś dodatki, innym razem niezbędny jest gruntowny remont, zmiana elektryki. Każde mieszkanie jest inne.

Rozwiązania zasługujące na uwagę

Architekt wnętrz podpowiada, radzi, sugeruje, jednakże nie podejmuje samodzielnie decyzji. To klient jest najważniejszy, to jemu ma się podobać projekt, dlatego też ma on największy wpływ na jego tworzenie. Oczywiście warto wybrać architekta, który nie narzuca konkretnego stylu, jednakże potrafi coś zasugerować czy przemycić do projektu, ku zadowoleniu klienta oczywiście Szukając architekta wnętrz należy wziąć pod uwagę miejsce prowadzenia przez niego działalności. Najlepiej wpisywać frazy zawierające hasło oraz miejscowość, chociażby projektant wnętrz Szczecin. Można też skonkretyzować zapytanie, skupić się na danym pomieszczeniu, projektowanie łazienek Szczecin. Jeżeli zabraknie nam lokalizacji znajdziemy wielu projektantów, jednakże niekoniecznie z naszej miejscowości. Może to być dość uciążliwe, chociaż w dobie najnowszych technologii projekty wykonywane na odległość to już codzienność. Należy jednakże zastanowić się czy istotny jest dla nas również nadzór nad projektem. Jeśli tak – postawmy na miejscowego architekta wnętrz.