Projektowanie wnętrz Szczecin

Limonki Studio to biuro architektoniczne specjalizujące się w projektowaniu wnętrz i architektury obiektów użyteczności publicznej i prywatnych. Właścicielem jest Wojciech Siudowski absolwent wydziału Architektury na Politechnice Szczecińskiej – kreatywny architekt, który w swojej pracy wykorzystuje nie tylko zdobytą wiedzę, którą stale poszerza, ale i wieloletnie doświadczenie. Nie ogranicza się do jednego stylu, a wizję przestrzeni dopasowuje do indywidualnych oczekiwań swoich klientów, których zdanie jest przecież najważniejsze. Wnętrza, które tworzy są nie tylko oryginalne, ale i niezwykle przyjazne. Każdy projekt wykonany jest ze szczególną dbałością o walory estetyczne kreowanej przestrzeni, z uwzględnieniem potrzeb i upodobań inwestora. Zajmujemy się również fachową pomocą w dobraniu i zakupie proponowanych w projekcie materiałów i produktów, a nasza wieloletnia współpraca z producentami i hurtowniami pozwala zaoszczędzić inwestorowi dużo czasu i pieniędzy.

Współpracujemy z wykwalifikowanymi i sprawdzonymi ekipami remontowymi (www.positum.com.pl) i dokładamy starań aby nasze projekty były wykonane zgodnie z dokumentacją.

Jak wygląda praca nad projektem ?

Przed podjęciem decyzji o podpisaniu umowy na wykonanie projektu wnętrza zapraszamy na krótkie, niezobowiązujące spotkanie, na którym przedstawimy Państwu zasady współpracy, zakres prac oraz to jak przebiega cały proces projektowania. Ponadto również pokażemy przykładowe, wcześniej wykonane przez nas projekty, na podstawie których będą mogli Państwo zapoznać się z tym jak wygląda powstawanie projektu od początku do końca, od koncepcji w formie fotorealistycznych wizualizacji, aż po efekt końcowy, czyli gotową teczkę z dokumentacją techniczną, rysunkami dla wykonawców, zestawieniami materiałów, elementów wyposażenia, zabudów meblowych, indywidualnie projektowanych detali oraz ofertami cenowymi na użyte w projekcie elementy. Na takim spotkaniu chętnie zapoznamy się z rzutem lub szkicem wnętrza, które ma być zaprojektowane i podpowiemy jakie są możliwości oraz potencjał danego miejsca.

      

Gdy decyzja o podpisaniu umowy zostanie podjęta rozpoczynamy pracę. Na podstawie rozmowy przyjmujemy wstępne założenia formalne i stylistyczne dotyczące wnętrza. Zastanawiamy się na stylem, upodobaniami, kolorystyką wstępnie wybieramy materiały.

 

Wykonujemy też dokładną inwentaryzację projektowanego miejsc. Wszystkie wymiary projektowanych elementów to nasza odpowiedzialność.

 

Po takim spotkaniu rozpoczynamy pracę nad wstępną koncepcją, którą przedstawiamy w formie fotorealistycznych wizualizacji komputerowych. Na tym etapie pracujemy tak długo, aż osiągniemy zamierzony efekt. Koncepcję możemy zmieniać, przyjmować różne warianty, zostawiać elementy, które się podobają i zmieniać te, które nie zostaną zaakceptowane. Koncepcja to nie tylko kolorowy obrazek. Wszystkie użyte w koncepcji elementy: materiały wykończeniowe, meble, indywidualnie zaprojektowane detale, a nawet dodatki mają swoje odniesienie w rzeczywistości i po akceptacji znajdą się w dokumentacji technicznej, na specjalnych zestawieniach i ofertach.

 

Podczas tego etapu odwiedzamy miejsca, gdzie materiały, meble, oświetlenie i całą resztę wyposażenia można zobaczyć. Umawiamy się w salonach sprzedaży wyposażenia łazienek, kuchni, w salonach z podłogami, drzwiami itp. Spotykamy się również ze stolarzami i innymi wykonawcami. Dzięki temu możemy wybrać i bardzo precyzyjnie określić wszystkie użyte w projekcie elementy. Każdy materiał ma swoją nazwę, model, kolor oraz potrzebną do zamówienia ilość.

 

Po zaakceptowaniu koncepcji przystępujemy do wykonania dokumentacji technicznej, którą przekazujemy Państwu na końcu w postaci dwóch teczek (dla inwestora i dla wykonawcy).

Zazwyczaj zaczynamy od rysunków dotyczących przyłączy elektrycznych i hydraulicznych, bo od tego rozpoczyna się proces remontu lub wykańczania wnętrza. Punkty przyłączy elektrycznych, oświetlenia, wodno-kanalizacyjnych muszą być przemyślane po stworzeniu koncepcji. Rysunki te zawierają precyzyjnie wymiarowane usytuowanie każdego punktu, jak chociażby miejsce opraw oświetleniowych na suficie i ścianach, włączniki/wyłączniki oświetlenia z opisem, który włącznik dotyczy danego punktu oświetleniowego, rozmieszczenie gniazdek elektrycznych oraz wszystkich innych punktów takich jak przyłącze TV, Internet, przyłącza wodno-kanalizacyjne, ogrzewania C.O itp. Każdy wykonawca będzie potrzebował takich rysunków do rozpoczęcia pracy na budowie.

W następnym etapie tworzone są kolejne części dokumentacji technicznej takie jak rzut aranżacyjny pozwalający określić usytuowanie, wielkość mebli, odległości pomiędzy nimi itp. Projekt zawiera również rysunek posadzek z określeniem potrzebnej ilości danego materiału, wymiarami i niezbędnymi wskazówkami dotyczącymi sposobu, kierunku układania, położenia listew przyściennych. Kolejno tworzone są wszystkie niezbędne rysunki takie jak rzut sufitów podwieszanych z detalami oświetlenia, rzut budowlany z dużą ilością informacji dla wykonawcy: kolorystyka, rozmieszczenie materiałów ściennych, opisy i numeracja detali. W większej skali rozrysowujemy rysunki techniczne kuchni i łazienki. Określamy w nich wymiary szafek, systemy zawiasów i okuć meblowych, uchwytów, rodzajów materiałów, z których wykonane są meble. Są w nich zawarte rysunki blatów oraz indywidualnie projektowanych mebli. Łazienka również przedstawiona jest rysunkami wszystkich ścian z technicznym określeniem i wymiarami płytek ceramicznych, lokalizacją armatury, ceramiki łazienkowej i oświetlenia. Te rysunki wyznaczą wykonawcy plan pracy, usprawnią cały proces wykończeniowy, a także pozwolą na określenie dokładnych ofert cenowych.

Teczka zawiera wszystkie potrzebne zestawienia ilościowe, wykazy użytych w projekcie elementów takich jak: meble, oświetlenie, materiały na ściany i podłogi, sprzęt agd, armaturę i ceramikę łazienkową, stolarkę drzwiową i inne. We współpracy z salonami meblowymi oraz hurtowniami wykonujemy oferty cenowe na te wszystkie elementy, co pozwala określić plan budżetowy całej inwestycji.

Zakres usług

 • projekty wnętrz w różnego typu obiektach: mieszkania i domy, kluby, hotele, restauracje, biura, obiekty usługowe i wiele innych
 • projekty poszczególnych pomieszczeń w mieszkaniach : kuchni ,łazienek , salonów…
 • adaptacje
 • indywidualne projekty mebli
 • wizualizacje koncepcji architektonicznych i wnętrz

Przykładowy zakres pracy projektowej.

Etap koncepcji i nadzór

 • spotkania konsultacyjne z na każdym etapie projektu
 • koncepcja w formie fotorealistycznych wizualizacji komputerowych
 • spotkania w salonach wnętrzarskich w celu wyboru ostatecznych materiałów
 • fachowy dobór produktów
 • pomoc w zakupie produktów i materiałów
 • analizowanie potrzeb klienta fachowa pomoc w podejmowaniu decyzji
 • tworzenie wizji artystycznych według sprecyzowanych wytycznych
 • nadzór autorski nad pracami wykończeniowymi

Część rysunkowa

 • rzut budowlany
 • rzut aranżacyjny
 • rzut z rozmieszczeniem poszczególnych punktów przyłączy elektrycznych (gniazda wtykowe , oświetlenie , gniazda tv , internet, włączniki) wraz ze schematem włączania i wyłączania oświetlenia
 • rzut sufitów,sufitów podwieszanych wraz z oświetleniem
 • rzut posadzek
 • rzut punktów przyłączeniowych instalacji wodno-kanalizacyjnej i c.o.
 • rzut aranżacyjny oraz budowlany kuchni i łazienki w większej skali
 • widoki ścian kuchni i łazienki uwzględniające układy płytek , kolorystykę rozmieszczenie armatury i sprzętów
 • rysunki projektowanych detali: indywidualnie projektowanych mebli , szaf , zabudów z płyty gipsowo kartonowej , kominków , półek ,wnęk z oświetleniem,
 • zestawienie stolarki drzwiowej wewnętrznej
 • specyfikacja wybranego oświetlenia
 • zestawienie wybranych w salonach produktów oraz mebli
 • specyfikacja materiałów wykończeniowych ścian i podłóg( płytek , farb , tapet…)
 • zestawienie wybranych produktów AGD oraz sprzętu i armatury łazienkowej
 • załączniki z wycenami proponowanych w projekcie produktów i materiałów
 • opis techniczny

 • fotorealistyczne wizualizacje komputerowe
 • projekt elewacji